منو سایت

CentOS 7. راه اندازی DNS Server در BIND

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
CentOS 7. راه اندازی DNS Server در BIND

CentOS 7. راه اندازی DNS Server در BIND

DNS مخفف Domain Name System روشی برای ترجمه نام دامنه به آدرس های IP برای یافتن رایانه ها در شبکه ای مانند اینترنت است. این روش ضروری است زیرا افراد برای استفاده از خدمات باید نام دامنه را به خاطر بسپارند. در اینترنت، این آسان تر از به خاطر سپردن آدرس IP یک کامپیوتر یا سرور است.

سرور dns لیستی از FQDN ها (همچنین به عنوان سرورهای نام شناخته می شوند) (نام دامنه کاملا واجد شرایط) و آنها را به آدرس IP ترجمه می کند. انواع مختلفی از سرورهای DNS مانند سرورهای نام معتبر، سرورهای نام کش و غیره وجود دارد.

کراوات محبوب ترین نرم افزار DNS در سیستم عامل های خانواده یونیکس مانند لینوکس استفاده می شود که در این مقاله به آن اشاره شده است. سرور BIND DNS را نصب کنید پر سنت 7 ما پرداخت می کنیم، با ما بمانید.

سرور BIND DNS را نصب کنید

کراوات می توان آن را به راحتی با مدیر بسته سیستم عامل سنتی نصب کرد، برای نصب BIND، دستور زیر را اجرا کنید:

با دستور زیر کراوات برای تنظیم آن به طور خودکار پس از بوت شدن سیستم عامل:

پس از نصب با دستور سرویس زیر کراوات با آن نام نامزد شد بیا شروع کنیم:

در نهایت سرویس را بررسی کنید بدون مشکل اعمال شده اند:

[line]

تیم فنی این مادر استدر تمام روزهای سال 24 ساعت برای خرید در خدمت شما هستند سرور مجازی حرفه ای آنها به شما کمک خواهند کرد و طبق نیاز شما آخرین پیشنهادات موجود را در اختیار شما قرار می دهند. برای دریافت آخرین پیشنهادات و تخفیف های ویژه ما می توانید از طریق تیکت با ما تماس بگیرید تا بر اساس نیاز شما پیشنهادات موجود را برای شما ارسال کنیم.

پورتال کاربران آلماهاست (پاسخگویی 24 ساعته): پورتال مشتریان آلماهاست

خلاصه

CentOS 7.  راه اندازی DNS Server در BIND

نام مقاله

CentOS 7. راه اندازی DNS Server در BIND

توضیح

BIND محبوب ترین نرم افزار DNS مورد استفاده در سیستم عامل خانواده یونیکس مانند لینوکس است که در این مقاله قصد داریم سرور BIND DNS را نصب کنیم.

نویسنده

این واحد آموزشی آلما است

نام ناشر

این مادر است

لوگوی ناشر