منو سایت

پاک کردن کش DNS، مشکل کش DNS

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پاک کردن کش DNS، مشکل کش DNS

کش DNS را پاک کنید

کش dns (کش DNS) یک پایگاه داده موقت است که اطلاعات جستجوی DNS قبلی را ذخیره می کند. به عبارت دیگر، هر بار که از یک وب سایت بازدید می کنید، سیستم عامل و مرورگر شما یک رکورد DNS برای آن ایجاد می کند که دامنه و آدرس IP مربوط به وب سایت را نگه می دارد. این ذخیره رکورد DNS از ارسال درخواست های تکراری به سرور DNS جلوگیری می کند و به سرعت بارگذاری وب سایت کمک می کند.

با این حال، در برخی موارد، مانند مشکلات شبکه یا پس از تغییر تنظیمات DNS، حافظه نهان DNS سیستم عامل باید پاک شود تا تغییرات اعمال شود یا مشکل برطرف شود. در این مقاله، کش DNS را پاک کنید ما در سیستم عامل های مختلف پرداخت می کنیم، با ما همراه باشید.

کش DNS را در ویندوز پاک کنید

برای پاک کردن کش DNS، ابتدا Command Prompt را با یک کاربر مدیر باز کنید (قبل از باز کردن، کلیک راست کرده و Run as administrator را کلیک کنید)، سپس دستور زیر را اجرا کنید:

خروجی:

کش DNS را در لینوکس پاک کنید

در لینوکس، سرویس کش DNS در سطح سیستم عامل وجود ندارد، مگر اینکه سرویسی مانند Systemd-Resolved، DNSMasq یا Nscd نصب و اجرا شده باشد. پاک کردن کش در این سرویس ها متفاوت است.

دستور پاک کردن کش DNS در سرویس های مختلف:

راه حل systemd

dnsmask

nscd

[line]

تیم فنی این مادر استدر تمام روزهای سال 24 ساعت برای خرید سرور مجازی در خدمت شما هستند آنها به شما کمک می کنند و مناسب ترین پیشنهادات را مطابق با نیاز شما به شما ارائه می دهند. برای دریافت آخرین پیشنهادات و تخفیف های ویژه ما می توانید از طریق تیکت با ما تماس بگیرید تا بر اساس نیاز شما پیشنهادات موجود را برای شما ارسال کنیم.

پورتال کاربران آلماهاست (پاسخگویی 24 ساعته): پورتال مشتریان آلماهاست

خلاصه

کش DNS را پاک کنید

نام مقاله

کش DNS را پاک کنید

توضیح

در برخی موارد، مانند مشکلات شبکه یا پس از تغییر تنظیمات DNS، کش DNS سیستم عامل باید پاک شود. این مقاله در مورد پاک کردن کش DNS است.

نویسنده

این واحد آموزشی آلما است

نام ناشر

این مادر است

لوگوی ناشر